Přejít k hlavnímu menu
Přejít k navigaci
Přejít k hlavnímu obsahu
Přejít k anketě, kalendáři akcí a poslední fotografii

Štáblovický karmaš 2020

Datum: 01.09.2020Autor: Ing. Irena Hrbáčová
Letošní karmašové slavnosti byly již od svého plánování jedním velkým dobrodružstvím. V nejisté době „koronavirové“, kdy se měnily podmínky pro pořádání kulturních akcí, někdy doslova ze dne na den, nám příliš na klidu nepřidávaly. Štáblovický karmaš se však během nejteplejšího víkendu v roce mohl i přes požadovaná zpřísněná hygienická opatření nakonec uskutečnit. Před zahájením slavností jsme se ještě museli „poprat“ s tím, kdo se zhostí provozu Rybářské Bašty o tomto nabitém víkendu, ale dobrá věc se podařila a členové Sportovního klubu Štáblovice společně s panem Alexandrem Burdou přijali výzvu spolupořádat Karmašové slavnosti roku 2020.

Jako již tradičně se v pátek konal fotbalový zápas "svobodných" proti "ženatým". Ve výborné atmosféře, ke které přispěly hloučky fanoušků, ale také sami účastníci svými technickými dovednostmi, skončilo utkání výsledkem 5:3 pro ženaté. Takže ženatí opět vládnou Štáblovicím. 

Pro děti již od 14 hodin začali točit kolotoče a večerní program pak pokračoval diskotékou se super DJ Milanem Martínkem a bohatým občerstvením v areálu Rybářské Bašty.

Sobotní program zahájil ve 14 hodin nohejbalový turnaj dvojic o přeborníka Štáblovic, kterého se zúčastnilo letos 5 dvojic. Vítězství si odnesla dvojice Libor Beneš a Jan Sedláček. Velká gratulace a poděkování všem účastníkům! Mezitím již za veselého skotačení dětí na kolotočích a příjemného posezení s osvěžujícím drinkem proběhly soutěže pro děti se členy SDH Štáblovice a pro dospělé netradiční závod v pití piva.

Krásné počasí nám přálo o celém víkendu, a tak na večerní karmašovou zábavu s kapelou VIZE dorazil hojný počet návštěvníků a tancovalo se na zaplněném tanečním parketu až do ranních hodin.

Nedělní ráno nás opět vítalo do krásného slunečného dne a po slavnostní Mši svaté v kostele sv. Vavřince se scházeli rodiny, kamarádi i známí v prostorách Rybářské Bašty, aby si užili nedělní karmašové odpoledne. Pro děti navíc byli připraveny jízdy na konících, pánové mohli předvést své dovednosti na pouťové střelnici a věříme, že si všichni mohli užít tento povedený víkend v zábavné a přátelské atmosféře.

Na závěr patří poděkování všem, kteří pomáhali s organizací a zajištěním hladkého průběhu celé této akce. "Chtěl bych poděkovat všem členům a příznivcům SK Štáblovice, kteří se podíleli na organizaci a obsluze během celého víkendu, jejich nasazení a dobrá nálada byla pro mě příjemným překvapením ", vyjádřil své poděkování Za SK Štáblovice její předseda Petr Barteska.

 

 

 Kostel Štáblovice

Buďte v obraze!

Přihlašte se k odběru novinek. Budete tak mít přehled o aktualitách, článcích, kalendářních akcích, úřední desce atd. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit. V případě, že chcete dostávat i sms, vyplňte Váš telefon.

3 kříže Štáblovice

Obecní úřad

č.p. 166;

747 82 Štáblovice

Informace pro občany

Tel.: +420 733 617 333

E-mail: urad@obecstablovice.cz

Úřední hodiny

Po 07:00 - 14:30, 15:00 - 17:00
Út 07:00 - 15:00
St 07:00 - 14:30, 15:00 - 17:00
Čt 07:00 - 15:00
07:00 - 12:00