Přejít k hlavnímu menu
Přejít k navigaci
Přejít k hlavnímu obsahu
Přejít k anketě, kalendáři akcí a poslední fotografii

Spustili jsme nové obecní stránky

Datum: 25.02.2015
Vzhledem k tomu, že starý web obce nevyhovoval požadavkům moderní doby, nechali jsme si zpracovat web nový. Co na něj říkáte? Líbí se Vám? Můžete hlasovat v anketě ve spodní části webu. Co všechno na webu najdete a jak se na něm orientovat jsme popsali v tomto článku.

Hlavním cílem bylo vytvořit takové webové stránky obce, na kterých občané najdou odpovědi na své otázky - např. Kdy se otevírá dne pošta? Kolik činí roční poplatek za mého psa a kdy ho mám zaplatit? Kdy si můžu zajít nakoupit do smíšeného zboží pana Sedláčka? Kam můžu vyrazit na nenáročný výlet na kole v okolí Štáblovic? Kdy se koná a kolik bude stát lístek na hasičský ples?

Dalším cílem webu je jeho použitelnost a přístupnost i pro občany se zrakovým postížením a starší občany a splnění tak vyhlášky o přístupnosti webů veřejné správy. Mnoho prvků je navrženo tak, aby co nejvíce usnadnily procházení webu a orientaci na něm.

Uvědomujeme si, že struktura webu je navržena trochu jinak než jste byli zvyklí u starého webu. Některým občanům může činit problémy se zorientovat v tom, co nový web nabízí a jak s ním zacházet. Proto jsme pro vás připravili stručný přehled stránek a funkcí webu.

Popis funkcí webu

Vyhledávání

Vyhledávání naleznete v horní části webu nad menu. Při psaní slov do políčka pro vyhledávání se vám budou automaticky nabízet (našeptávat) stránky, kde se objevují vámi zadaná slova. Pokud kliknete na některou stránku nabízenou v našeptávači, budete na ni automaticky navedeni.

Menu

V horním vodorovném, tak zvaném "rychlém" menu naleznete odkazy na stránky, které jsou občany nejpoužívanější - Úvodní stránka, Kalendář akcí, Úřední deska, Vývěska, Kontakty. Svislé levé menu nabízí kompletní přehled všech hlavních stránek webu.

Boxy v levém panelu

Poskytují důležité informace a odkazy. Momentálně se zobrazují boxy s otevírací dobou obecního úřadu a důležitými odkazy.

Kalendář akcí

Kalendář akcí naleznete ve spodní části webu spolu s boxem Anketa a Poslední fotografie. Zobrazuje události barevně odlišené podle typu akce. Pokud najedete myší na den konání nějaké akce, zobrazí se vám název akce a datum a čas konání. Pokud vede z konkrétního dne odkaz, můžete se prokliknout přímo na detail dané akce. Pod kalendářem je legenda. Kliknutím na typ akce v legendě si zobrazíte hlavní stránku s kalendářem akcí s konkrétním typem akce, např. kulturní akce.

Anketa

Anketa se nachází ve spodní části webu spolu s kalendářem akcí a poslední fotografií. Bude obměňována několikrát ročně. Vedle každé odpovědi na danou anketní otázku naleznete tlačítko pro hlasování. Hlasovat lze jen jednou. Určitě se zapojte do hlasování i Vy!

Poslední fotografie

Box Poslední fotografie naleznete ve spodní části webu spolu s kalendářem akcí a anketou. V boxu se zobrazuje poslední vložená fotografie s odkazem na konkrétni fotogalerii, do které byla fotka nahrána.

Nejnovější články

V patičce webu naleznete box s názvem Nejnovější články. V boxu jsou vypsány odkazy na pár posledních vložených článků na webu.

Aktuality na Váš email

Chcete dostávat zpravodaj nebo jiné informace přímo na email? Přihlašte svůj email k odběru ve formuláři umístěném v patičce webu. Do budoucna, v rámci dalšího rozvoje webu, se plánuje automatizované rozesílání všem zájemcům při každém vydání novinky nebo článku.

Odběr novinek přes RSS kanál

Odkaz na RSS kanál je umístěn v patičce webu přímo pod formulářem pro přihlášení emailu k odběru novinek z webu.  Pokud máte v počítači nainstalovanou čtečku RSS, můžete odebírat aktuality z webu přes ni.

Popis stránek

Vývěska

Na stránce Vývěska budou publikovány informace a upozornění pro občany. Naleznete zde např. takové příspěvky jako pozvánky na různé akce, změny ordinační doby lékaře, informace o charitativních sbírkách, upozornění na nové funkce na webu atd. Několik posledních novinek s vývěsky se zobrazují i na úvodní stránce.

Obecní úřad

Na podstránkách části Obecní úřad naleznete informace týkající se úřední desky, usnesení zastupitelstva, složení zastupitelstva, kontakty na zastupitele a na starostu, otevírací dobu obecního úřadu. Nachází se zde i stránka věnovaná mapám. Mapa Štáblovic je zobrazena pomocí Google Maps a můžete ji kolečkem myši oddalovat/přibližovat a nebo uchopením tlačítka myší, hýbat.

Seznámení s obcí

Na podstránkách části Seznámení s obcí se dočtete o historii obce, o znaku obce, o tom co je považováno za symboliku obce. Na tomto místě najdete i stránky věnované Kostelu sv. Vavřince a Zámku. Velmi důležitou stránkou je Místní firmy, služby, instituce. Tvoří ji přehled nejdůležitějších služeb v obci: Zámecká restaurace, rybářská bašta, knihovna, škola a školka, lékař, pošta, smíšené zboží a budou přibývat i další. U většiny z nich najdete otevírací dobu a krátký popisek. Budou zde přibývat také odkazy na živnostníky a firmy, které mají naším občanům co nabídnout. Pokud chcete být zařazeni do seznamu firem, služeb a institucí, napište nám na emaily uvedené v závěru textu.

Spolky, sdružení, kluby

Část je věnovaná spolkům, sdružením či klubům, které působí v obci. Především se jedná o zahradkářský svaz, sbor dobrovolných hasičů, tělovýchovnou jednotu Sokol, klub důchodců, tenisty a fotbalisty. Časem u nich naleznete řadu důležitých informací a odkazy na jejich vlastní webové stránky.

Kalendář akcí

Jednou z nejdůležitějších stránek webu je Kalendář akcí, kde si můžete zobrazit akce, které vás zajímají. Můžete si například ve filtru zvolit časové období od 1.1.2015 do 28.2.2015  a třeba si zobrazit jen Kulturní akce. Ihned dostanete informaci o tom, které kulturní akce se v zadaném období konají. V uvedeném období se konají hlavně plesy a pochování basy, takže je to tip pro všechny kulturně založené občany. Stránku s kalendářem akcí doplňuje box s kalendářem umístěným ve spodní části webu.

Zajímavé články

Prozatím nezaběhnutá část webu, do které budou přibývat další užitečné články pro občany. Očekávejte různé zajímavosti a tipy na bydlení, ale i články věnované jiným oblastem.

Fotogalerie

Fotogalerie bude průběžně doplňována aktuálními fotkami. Nicméně chtěli bychom vás, občany Štáblovic, vyzvat k tomu, aby jste se na budouvání galerie podíleli. Budeme rádi, když nám zašlete okolo 10 - 20 fotek, ideálně s krátkým popisem akce. Fotky zasílejte na emaily uvedené v závěru textu. Uvítali bychom fotky z plesové sezony, vodění medvěda a dalších kulturních akcí.

Ke stažení

Na stránce Ke stažení naleznete 3 části - Obecní zpravodaj, Obecní úřad a Ostatní. V každé části budou přibývat odkazy na soubory ke stažení především ve formátu PDF.

Obsah webu a budoucnost

Obsah webu bude průběžně rozšiřován. Do budoucna se můžete těšit na:

  • články věnované tipům na výlet,
  • fotky z okolí Štáblovic,
  • stránku o poplatcích,
  • stránku o povinostech občanů,
  • zajímavé články Honzy Grohmanna v části Zajímavé články,
  • a další zajímavé stránky

Tímto také vyzýváme občany Štáblovic, aby se na obsahu podíleli. Máte nějaké zajímavé fotky z okolí Štáblovic, fotky z kulturních akcí atd.? Máte nějaký příběh úzce spojený se Štáblovicema? Máte nějaký tip na to jak ulehčit občanům Štáblovic život - zateplování, vytápění, dodávky elektřiny a plynu apod.? Určitě napište na email vývojáře webu info@profiwebik.cz a nebo na email jan.grohmann@seznam.cz.

Věříme, že se vám nové obecní stránky budou líbit a naleznete na nich to co hledáte!

Na závěr ještě pro srovnání přikládáme starý a nový design obecního webu.

Starý web obce ŠtábloviceNový web obce Štáblovice

 Kostel Štáblovice

Buďte v obraze!

Přihlašte se k odběru novinek. Budete tak mít přehled o aktualitách, článcích, kalendářních akcích, úřední desce atd. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Kde máme dnes otevřeno?

Prodejna potravin

Dnes zavřeno

Aktuálně zavřeno

Zámecká restaurace

Dnes zavřeno

Aktuálně zavřeno

Obecní úřad

Dnes zavřeno

Aktuálně zavřeno

Pošta

Dnes zavřeno

Aktuálně zavřeno

Knihovna

Dnes zavřeno

Aktuálně zavřeno

3 kříže Štáblovice

Obecní úřad

č.p. 166;

747 82 Štáblovice

Informace pro občany

Tel.: +420 733 617 333

E-mail: urad@obecstablovice.cz

Úřední hodiny

Po 07:00 - 14:30, 15:00 - 17:00
Út 07:00 - 15:00
St 07:00 - 14:30, 15:00 - 17:00
Čt 07:00 - 15:00
07:00 - 12:00