Spustili jsme nové obecní stránky

Datum: 25.02.2015
Vzhledem k tomu, že starý web obce nevyhovoval požadavkům moderní doby, nechali jsme si zpracovat web nový. Co na něj říkáte? Líbí se Vám? Můžete hlasovat v anketě ve spodní části webu. Co všechno na webu najdete a jak se na něm orientovat jsme popsali v tomto článku.

Hlavním cílem bylo vytvořit takové webové stránky obce, na kterých občané najdou odpovědi na své otázky - např. Kdy se otevírá dne pošta? Kolik činí roční poplatek za mého psa a kdy ho mám zaplatit? Kdy si můžu zajít nakoupit do smíšeného zboží pana Sedláčka? Kam můžu vyrazit na nenáročný výlet na kole v okolí Štáblovic? Kdy se koná a kolik bude stát lístek na hasičský ples?

Dalším cílem webu je jeho použitelnost a přístupnost i pro občany se zrakovým postížením a starší občany a splnění tak vyhlášky o přístupnosti webů veřejné správy. Mnoho prvků je navrženo tak, aby co nejvíce usnadnily procházení webu a orientaci na něm.

Uvědomujeme si, že struktura webu je navržena trochu jinak než jste byli zvyklí u starého webu. Některým občanům může činit problémy se zorientovat v tom, co nový web nabízí a jak s ním zacházet. Proto jsme pro vás připravili stručný přehled stránek a funkcí webu.

Popis funkcí webu

Vyhledávání

Vyhledávání naleznete v horní části webu nad menu. Při psaní slov do políčka pro vyhledávání se vám budou automaticky nabízet (našeptávat) stránky, kde se objevují vámi zadaná slova. Pokud kliknete na některou stránku nabízenou v našeptávači, budete na ni automaticky navedeni.

V horním vodorovném, tak zvaném "rychlém" menu naleznete odkazy na stránky, které jsou občany nejpoužívanější - Úvodní stránka, Kalendář akcí, Úřední deska, Vývěska, Kontakty. Svislé levé menu nabízí kompletní přehled všech hlavních stránek webu.

Boxy v levém panelu

Poskytují důležité informace a odkazy. Momentálně se zobrazují boxy s otevírací dobou obecního úřadu a důležitými odkazy.

Kalendář akcí

Kalendář akcí naleznete ve spodní části webu spolu s boxem Anketa a Poslední fotografie. Zobrazuje události barevně odlišené podle typu akce. Pokud najedete myší na den konání nějaké akce, zobrazí se vám název akce a datum a čas konání. Pokud vede z konkrétního dne odkaz, můžete se prokliknout přímo na detail dané akce. Pod kalendářem je legenda. Kliknutím na typ akce v legendě si zobrazíte hlavní stránku s kalendářem akcí s konkrétním typem akce, např. kulturní akce.

Anketa

Anketa se nachází ve spodní části webu spolu s kalendářem akcí a poslední fotografií. Bude obměňována několikrát ročně. Vedle každé odpovědi na danou anketní otázku naleznete tlačítko pro hlasování. Hlasovat lze jen jednou. Určitě se zapojte do hlasování i Vy!

Poslední fotografie

Box Poslední fotografie naleznete ve spodní části webu spolu s kalendářem akcí a anketou. V boxu se zobrazuje poslední vložená fotografie s odkazem na konkrétni fotogalerii, do které byla fotka nahrána.