Pořízení Elektromobilu pro Obec Štáblovice

Datum: 05.11.2019Autor: Bc. Hana Černá
V roce 2018 se zastupitelstvo rozhodlo pro koupi elektromobilu s využitím státních dotací ze Státního fondu životního prostředí ČR. Žádost o dotaci byla akceptována a v létě 2019 proběhlo výběrové řízení na dodavatele elektromobilu. Byly osloveny 3 firmy, z nichž jako vítěz vyšla firma EcoFuture s.r.o. z Boskovic. V září nám byl dodán Elektromobil zn. ALKÉ ATX340. Pořizovací náklady činily 1.369.794,- Kč. Projekt na pořízení tohoto vozidla je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Státní fond životního prostředí ČR nám přispěl částkou 600.000,- Kč. Elektromobil bude využíván pracovníky obce při údržbě zeleně a péči o vzhled obce, svozu trávy, listí, hlíny, převozu různých stavebních materiálů a také při svozu plastů apod.

Elektromobil pro obec Štáblovice

Hlasujte v anketě!

Využíváte (využili) jste při svých cestách (výletech) vlakem možnosti svézt se Hvozdnickým expresem?

V této anketě jste již hlasoval/a! Nelze hlasovat vícekrát.

Ano, z/do zastávky Štáblovice
Ne, zastávka je příliš daleko.
Ano, z/do jiných zastávek po trase vlaku.
Nevím o této možnosti.

Úřední hodiny - omezení v době nouzového stavu