Myslivecký spolek Štáblovice-Uhlířov

Myslivecký spolek Štáblovice-Uhlířov vznikl v roce 2003 osamostatněním se od Mysliveckého sdružení Otice.

Náš spolek hospodaří v honitbě „Štáblovice“ uznané dne 25.4.2003, kterou má pronajatou od Honebního společenstva Štáblovice. Výměra honitby je 978 ha a rozkládá se na katastrálním území obcí Štáblovice a Uhlířov. Honitba se skládá s 877 ha zemědělské půdy, 77 ha lesních pozemků, 7 ha vodních ploch a 17 ha ostatních ploch.

Ze zvěře je nejvíce zastoupena zvěř srnčí, jejíž normovaný stav je 50ks. Přechodně se v naší honitbě vyskytuje zvěř černá a daňčí. Ze zvěře drobné je to zajíc a kachna. Typově se honitba řadí k příměstským - s intenzivním pohybem lidi v krajině, což zvěři příliš neprospívá.

K 31. 3. 2020 má spolek 12 členů a 3 myslivecké adepty. Shodně po 6 členech z každé obce.

Před 9 lety spolek zakoupil starou pojízdnou maringotku, kterou si vlastními silami a prostředky přestavěl na mysliveckou chatu stojící v mysliveckém areálu „Lesek“  u zadního rybníka v Uhlířově.

Hlavním úkolem spolku je péče o krajinu a zvěř v ní. Každoročně myslivci postaví v lesích stovky metrů nových oplocenek chránících mladé stromky proti škodám zvěří. V roce 2017 členové vybudovali v honitbě 4 tůně pro zadržování vody v krajině.

Členové mysliveckého spolku Štáblovice-Uhlířov se aktivně podílejí na kulturním a společenském životě obcí, v nichž žijí a na kterých jim záleží.

Registrace vám přinese upozornění na krizové situace, informace o dopravních uzavírkách, odstávkách vody, elektřiny apod., pozvánky na kulturní a sportovní akce, novinky z obce atd. Z odběru informací se můžete kdykoliv odhlásit.

Chci dostávat informace přes SMS

Zaregistrujte se!

Chci dostávat informace emailem

Kde máme dnes otevřeno?