Informace ke sběru nebezpečného odpadu

Datum: 04.05.2021Autor: Ing. Irena Hrbáčová
Vážení občané, v průběhu sběru nebezpečného odpadu, dne 29. 4. 2021 došlo k uvedení mylné informace o tom, že je možné do připraveného kontejneru uložit vyřazené elektrospotřebiče obsahující nebezpečné látky. Tyto elektrospotřebiče jsou vedeny rovněž v kategorii nebezpečný odpad v tabulce, kterou má obec k dispozici od Technických služeb Opava s.r.o., ovšem jejich sběr probíhá individuálně, formou zpětného odběru elektrozařízení.

Tímto se omlouváme všem, kterým jsme touto informací způsobili komplikace.

K odložení použitých elektrozařízení mohou dle sdělení Technických služeb Opava s.r.o ze dne 3. 5. 2021 občané mimo Opavu (konkrétně tedy i Štáblovic) využívat kterékoliv sběrné dvory v Opavě (Bílovecká, Hálková, Přemyslovců.). Elektro zařízení musí být v kompletním stavu, jinak se již jedná o odpad, který nespadá do zpětného odběru!! Obsluha sběrných dvorů byla TS Opava s.r.o. opakovaně upozorněna na převzetí použitých elektrozařízení z okolních obcí.

Úřední hodiny - omezení v době nouzového stavu