Dny obce Štáblovice 25. - 26. 6. 2021

Datum: 21.07.2021Autor: Ing. Irena Hrbáčová
Poslední červnový víkend se nesl ve znamení Dnů obce Štáblovice. Termín byl přeložen z původně plánovaného začátku června, ale ukázalo se to jako správný krok. Počasí se vydařilo a vládní opatření již nebyla tak striktní. Pátek 25. 6. byl věnovaný převážně dětem, kdy jsme společně se členy TJ Sokol Štáblovice uspořádali sportovně – poznávací stezku v rámci projektu Evropská míle 2021. Děti byly moc šikovné a s úkoly si hravě poradily a za odměnu se mohly radovat z drobných dárků a občerstvení. Třešničkou na dortu byla i točená zmrzlina, kterou opět přivítáme i na letošním nedělním karmašovém odpoledni. Po skončení úkolů začal v podvečer, za zvuků havajské hudby, maškarní bál pro děti plný soutěží, tance a sladkých odměn. Všechny děti moc chválíme za jejich masky a rodiče za pohotovost, se kterou děti ze sportovního převlékli do maškarního. S postupujícím večerem se začalo rozrůstat stanové městečko, opékaly se špekáčky a po setmění se na plátně promítal i film. V noci pro odvážné nechyběla ani stezka odvahy. Ranní sluníčko všechny spáče pošimralo po tvářích a po vydatné snídani se mohli vydat domů a připravit se na bohatý odpolední program.

Krásné letní odpoledne zahájil v sobotu 26. 6. starosta obce p. Tomáš Vavrečka a přivítal všechny přítomné při svém proslovu. Společně s DJ Alešem Indrákem poté provázel mluveným slovem celé odpoledne. Jako první bylo na programu kouzelnické vystoupení, které vyvolalo úsměv i údiv na dětských tvářích, dospělí se zase mohli zapojit do I. ročníku Obecního koštu ovocných pálenek, kdy členové Českého zahrádkářského svazu Štáblovice rozlévali 14 „tajných“ vzorků od štáblovických občanů a první tři účastníci poté obdrželi diplom a dárky od obecního úřadu. Při účasti 44 hodnotících se na prvním místě umístil p. Michal Prejda se svou meruňkovicí, na druhém místě pak skončil p. Milan Prejda se slivovicí a na třetím místě p. Jan Šrom opět s meruňkovicí. Chtěli bychom tímto moc poděkovat všem, kteří se zúčastnili se svými vzorky a neostýchali se podrobit veřejnému hodnocení! Příště se budeme těšit na všechny a snad i malinko větší počet vzorků.

Po celé odpoledne byl připraven rovněž bohatý doprovodný program – skákací hrady, malování na obličej, cukrová vata, laserové pušky, rozmanitá šlapací vozítka či tipovací soutěž a hasičský a obecní vozový park.

Slavnostní chvíle pak nadešla v 17 hodin, kdy byla předána paní Marii Ripplové Cena zastupitelstva obce Štáblovice za dlouhodobé zásluhy o rozvoj obce v oblasti kultury a Děkovný list obce Štáblovice paní Janě Cahlové za dlouholetou podporu hnízdění čápa bílého v obci Štáblovice. Dle Obecně závazné vyhlášky o oceněních obce Štáblovice č. 3/2019 mohou návrhy na udělení ceny zastupitelstva obce či děkovného listu podávat rovněž občané obce či kolektivy a instituce.

Pozdně odpolední program se již nesl v tanečním rytmu při vystoupení bubenického orchestru BORIS pod vedením Ivo Samiece, a poté již následovala večerní zábava se skupinou BT Nova a DJ.

Chtěli bychom na závěr moc poděkovat všem dobrovolníkům, ať už z řad jednotlivých spolků či jednotlivců, zaměstnancům obce či zastupitelům, prostě všem lidem ochotným pomáhat. Jak při náročných přípravách, tak soutěžích, zajištění a přípravě občerstvení, obsluze, úklidu a vlastně po celý víkendový program. Bez této pomoci bychom se totiž do pořádání akce takovéhoto rozsahu vůbec nemohli pustit.

Kulturní výbor obce Štáblovice