Přejít k hlavnímu menu
Přejít k navigaci
Přejít k hlavnímu obsahu
Přejít k anketě, kalendáři akcí a poslední fotografii

Den dětí 5. - 6.6. 2020

Datum: 10.06.2020Autor: Ing. Irena Hrbáčová
Uplynulý víkend se nesl v duchu oslav Dne dětí. Těmto oslavám předcházelo velké rozhodování, zda do toho v této nejisté době plné omezení jít či ne, ale bohatá účast nás přesvědčila o tom, že to bylo správné rozhodnutí.
Den dětí 5. - 6.6. 2020

V pátek 5. 6. odpoledne jsme s obavami vzhlíželi k zamračené obloze, ze které se snášely kapky deště, ale nakonec vykouklo i sluníčko a opékali jsme špekáčky, dali si něco dobrého na zub a ve večerních hodinách při promítání na plátně jsme se zahřáli horkým čajem. Ti odvážnější z nás si postavili na hřišti své stany a přespali v nich až do rána. Při společné snídani a ranních paprscích se pak děti s rodiči alespoň trošku rozehřáli, protože noc byla pěkně studená. Klobouk dolů před všemi mladými nocležníky!

Od 9. hodiny ranní pak v sobotu 6. 6. na děti čekal dopolední program, který začal sportovně zábavnou stezkou, na které museli účastníci splnit zadané úkoly, aby si pak zasloužili dárečky ke svému svátku. Od 10. hodiny pak pokračoval pestrý doprovodný program, kdy si děti mohly díky ochotnému zapůjčení od pana Luboše Barvíka vyzkoušet jízdu na balančních vozítkách či si zastřílet z laserových pušek. Děti si mohly zařádit na skákacím hradu či shodit proudem vody láhve na stanovišti u hasičů. Kdo si chtěl trošku potrápit mozkové závity, mohl rozlousknout některý z připravených hlavolamů. Trpělivost zase potrénovat na balancovníku či obratnost při chůzi na chůdách. A nechybělo ani občerstvení pro děti i dospělé na Rybářské Baště. Tento bohatý program by se ovšem neobešel bez velké organizační pomoci členů TJ Sokol Štáblovice, kteří také pro děti zapůjčili všemožné sportovní vybavení, ochotného přijetí a pomoci členů SK Štáblovice na fotbalovém hřišti, včetně bezplatného pronájmu, místním dobrovolným hasičům, kteří se zapojili nejen do doprovodného programu a samozřejmě i všem, kteří se postarali o jídlo, zábavu či dohled nad atrakcemi, i když mnohdy měli s sebou vlastní děti, se kterými si program chtěli užít. Na závěr bychom chtěli také poděkovat obecnímu úřadu zato, že nám vychází vstříc při pořádání těchto akcí pro děti a finančně je podporuje. Sobotní počasí se vydařilo a věříme, že s ním i oslava svátku všech dětí. Těšíme se na příští rok a uvidíme, co nového se nám podaří vymyslet.

 

 

 Kostel Štáblovice

Buďte v obraze!

Přihlašte se k odběru novinek. Budete tak mít přehled o aktualitách, článcích, kalendářních akcích, úřední desce atd. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit. V případě, že chcete dostávat i sms, vyplňte Váš telefon.

Obecní úřad

č.p. 166;

747 82 Štáblovice

Informace pro občany

Tel.: +420 733 617 333

E-mail: urad@obecstablovice.cz

Úřední hodiny

Po 07:00 - 14:30, 15:00 - 17:00
Út 07:00 - 15:00
St 07:00 - 14:30, 15:00 - 17:00
Čt 07:00 - 15:00
07:00 - 12:00